PRESS ARTICLES

Į koncertą eiti nebereikia: pianisto Gintaro Januševičiaus pasirodymą galima išgirsti pro atvirą langą

April 06, 2020

Ką daryti, kai koncertai netikėtai baigiasi? Atlikėjai ir muzikantai pasuka galvą ir sugalvoja netikėtų sprendimo būdų. Vienas iš jų – koncertai pro atvirą langą. Apie tai kalbamės su Vokietijoje gyvenančiu pianistu Gintaru Januševičium.

April 03, 2019

Pasitikite pavasarį su įkvepiančia muzika – balandžio 6 d. Paliesiaus dvare vyks išties išskirtinis jaunų ir itin talentingų, didžiausios Baltijos šalyse fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ laureačių Gabrielės Bekerytės ir Živilės Kudirkaitės pasirodymas. Taigi, apie šią, atlikėjus iš viso pasaulio pritraukiančią akademiją, jos filosofiją, muzikančių pasirodymą ir nuostabųjį Paliesiaus dvarą kalbėjomės su pianistu, aistringu meno gerbėju ir puoselėtoju, „Klaipėda Piano Masters“ meno vadovu Gintaru Januševičiumi.

December 13, 2018

Gruodžio 15 d. Paliesiaus dvare vyks išties išskirtinis visame pasaulyje koncertuojančio pianisto Gintaro Januševičiaus ir talentingo klarnetininkoo Macdaros Ó Seireadáino koncertas. Jis skirtas Kalėdoms Niujorke, o tad skambės legendinių niujorkiečių muzika. Su G.Januševičiumi pasikalbėjome apie artėjantį koncertą, scenos partnerių svarbą ir, žinoma, Kalėdas.

November 30, 2018

Gruodžio 14-16 dienomis Lietuvos klasikinės muzikos mėgėjų laukia tikra šventė. Vienas žymiausių Lietuvos pianistų Gintaras Januševičius ir jo scenos partneris klarnetininkas Macdara Ó Seireadáinas trijose Lietuvos koncertų salėse – Kauno valstybinėje filharmonijoje, Paliesiaus bei Užutrakio dvaruose – savo naujausia programa “Kalėdos Niujorke” dovanos klausytojams šventinę nuotaiką.

May 31, 2018

Vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters” antrus metus paeiliui į Lietuvos pajūrį sutrauks jaunuosius pianistus iš viso pasaulio. 2017-siais gimęs projektas jau pirmaisiais gyvavimo metais subūrė didžiulį gerbėjų ratą, kuriame – tiek fortepijono muzikos profesionalai, tiek jos mėgėjai. Šiemet mokytis muzikos pasaulio paslapčių Klaipėdoje pakviesti 25 virtuozai iš Lietuvos, JAV, Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Rumunijos, Šveicarijos, Italijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Slovėnijos ir Belgijos. Apie šių metų akademiją kalbames su jos įkūrėju ir meno vadovu, pianistu Gintaru Januševičiumi.

May 05, 2018

„Kaskart atvykdamas atsivežu kokį nors ypatingą kūrinį, o išsivežu nepakartojamus įspūdžius. Šįkart laukia ne tik galimybė dalytis scena su nuostabiais partneriais ir puikiu orkestru – po daugiau nei dešimties metų pertraukos grįžtu į Nacionalinę filharmoniją kaip solistas. Labai ilgai čia nekoncertavau, taigi laukia malonios ir sentimentalios sugrįžtuvės. Mėgstu šią salę, kiekvieną užkulisių kampelį“, – entuziazmo neslėpė trisdešimt trejų G. Januševičius.

September 28, 2017

Vokietijoje gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius nuolat ieško naujų kelių pristatyti klausytojams klasikinę muziką. Be koncertų visame pasaulyje, jis aktyviai organizuoja įvairius projektus, dalyvauja edukacinėje veikloje. Spalio 4 ir 6 dienomis pianistą bus galima išgirsti ir Lietuvoje. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro iš Latvijos Mārtiņšo Ozoliņšo, pianistas atliks ypatingą kūrinį – drąsa ir gyvenimo džiaugsmu pulsuojantį įžymiojo amerikiečių kompozitoriaus G. Gershwino koncertą fortepijonui ir orkestrui. Apie meilę Niujorkui, poreikį derinti klasikinės muzikos tradiciją su šiuolaikinio gyvenimo tendencijomis, organizuojamas edukacines veiklas prieš koncertus Lietuvoje kalbamės su pianistu G. Januševičiumi.

September 30, 2017

Vokietijoje gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius išpildė savo ilgametę svajonę – nuo šiol jo namuose skambės 1922 metais pagamintas „Steinway & Sons“ fortepijonas. Ilgai fortepijono ieškojęs pianistas savo naująjį, kaip jis pats vadina, kompanioną netyčia sutiko fortepijonų meistro Normano Forresterio namuose. Daug metų „Steinway & Sons“ Niujorke dirbęs škotas pats restauravo istorinį instrumentą ir pritaikė jį prie G.Januševičiaus poreikių. N.Forresterio paslaugomis besinaudojusių pianistų sąraše – legendiniai Vladimiras Horowitzas, Vanas Cliburnas, Rudolfas Serkinas.

August 03, 2017

Vienuolika dienų Pajūrį ir Žemaitiją drebinęs festivalis-akademija „Klaipėda Piano Masters 2017“ (KPM 2017) atsisveikino su publika koncertu Klaipėdos universiteto menų akademijos salėje. Dvi dešimtys jaunųjų pianistų iš dešimties šalių publikai padovanojo spalvingą, virtuozišką ir kiek sentimentalų vakarą. KPM 2017 meno vadovas ir idėjos autorius, pianistas Gintaras Januševičius interviu apžvelgė festivalį.

July 13, 2017

Liepos 20 dieną Eduardo Balsio menų gimnazijos didžiojoje salėje iškilmingu atidarymo koncertu startuos vasaros fortepijono festivalis „Klaipėda Piano Masters". Į šį pirmąkart rengiamą festivalį susirinks talentingiausi jaunieji lietuvių pianistai, o taip pat svečiai iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Pietų Korėjos, Meksikos, Čekijos, Rumunijos, Bulgarijos, Moldovos, Estijos bei Latvijos. Atlikėjai vienuolika dienų gyvens ir tobulinsis E. Balsio menų gimnazijoje, kur paskaitas jiems skaitys Lietuvos, Rusijos, Italijos, Vokietijos ir Airijos muzikos profesionalai. Festivalį vainikuos koncertų turas, kurio metu pianistai aplankys Palangą, Plungę ir Platelius, o Klaipėdai padovanos net keturis pasirodymus.

July 13, 2017

Airių klarnetininką Macdarą O Seireadainą ir lietuvį pianistą Gintarą Januševičių suvedė studijos Vokietijoje – ir atsitiktinumas. Neseniai Lietuvos klausytojus atradęs duetas viešėjo ir XXII Pažaislio muzikos festivalyje.

Zapyškio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje programą ,,Įsimylėjęs klarnetas" atlikę muzikantai pristatė pasaulinę premjerą – G.Januševičiaus aranžuotą Lino Rimšos dainą ,,Strazdas" ir supažindino klausytojus su lietuvių kilmės vokiečio kompozitoriaus Makso Lauriškaus kūryba: šis vėlyvasis romantikas – dueto metų atradimas.

June 11, 2017

Birželio 24-30 dienomis Lietuvoje koncertuos vienas žymiausių klasikinės muzikos atlikėjų iš Airijos klarnetininkas Macdara Ó Seireadáin. Kartu su Vokietijoje gyvenančiu lietuvių pianistu Gintaru Januševičiumi jis aplankys net penkis šalies miestus. Dueto, susipažinusio studijų metais Vokietijoje, programa pavadinta „Įsimylėjęs klarnetas“. Jos pagrindą sudaro kompozitorių romantikų F. Mendelssohno, F.Chopino, G.Rossini, F.Busoni kūriniai, pačių dueto narių muzikinės fantazijos angliškomis ir airiškomis melodijomis.

February 25, 2017

Sekmadienį į koncerto sceną Hanoveryje (Vokietija) pakilo neįprastas duetas – du „vienarankiai“ pianistai Gintaras Januševičius ir Marcas Pierre‘as Tothas. Mat dėl traumų jie abu šiuo metu gali skambinti tik viena ranka: Gintaras – dešine, o Marcas – kaire. Todėl ir koncerte vienas dešine, o kitas kaire rankomis atliko atskirai ir kartu rimtą klasikos programą. Skambėjo J.S.Bacho, W.A.Mozarto, L.van Beethoveno, F.Chopino, A.Scriabino kūriniai bei šia proga G.Januševičiaus parengta E.Ysaye Smuiko sonatos aranžuotė fortepijonui dešine ranka.

December 13, 2016

„Anksčiau po pirmo kvietimo koncertuoti retai sulaukdavau pakarotino, o dabar salių vadybininkai iš karto mane kalbina sugrįžti“, – tvirtino Vokietijoje gyvenantis 31 metų lietuvių pianistas Gintaras Januševičius. Nuo gruodžio 1-osios jis keliauja po Vokietijos scenas su programa „Advento kalendorius: 24 bisai“, kurią gruodžio 16-ąją atveža į Lietuvą ir čia pristatys net šešiose salėse. „Susidomėjimas šia programa toks didelis, kad kitąmet vėl leisiuosi į Advento turą – jo metu aplankysiu JAV ir bent septynias Europos sostines“, – džiaugėsi Gintaras.

September 24, 2016

Pianistas Gintaras Januševičius šeštadienį pristatė solinę programą „Sapnų gaudyklė“ Rio de Žaneiro Niterojaus teatre. Lietuvis, be pasaulinių klasikų kūrinių, Brazilijoje skambino savo tautiečių kompozitorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Balio Dvariono bei Juliaus Andrejevo kūrinius. Pastarojo pjesė „Lemtis“ pelnė griausmingas publikos ovacijas. Tai buvo pirmasis G.Januševičiaus vizitas į Pietų Ameriką. Jo metu menininkas dar skaitė paskaitą bei vedė meistriškumo kursus.

November 21, 2015

Tarp kuriančiųjų laimę svetur – daugybė talentingų Lietuvos menininkų. Tai kelia dvejopų minčių: viena vertus, tenka apgailestauti, kad šalis netenka šių talentingų žmonių, kita vertus, jie ne tik garsina mūsų šalies vardą pasaulyje, bet ir parveža neįkainojamos patirties. Žymus pianistas Gintaras Januševičius, prieš daugiau nei 10 metų pakėlęs sparnus į Vokietiją, teigia, jog naudingesnis Lietuvai jaučiasi gyvendamas svetur. „Gyvenimas ir mokslas Vokietijoje suteikė patirties, kurios nebūčiau gavęs Lietuvoje. Ja per savo meistriškumo kursus dabar dalijuosi su jaunąja atlikėjų karta visame pasaulyje. Dažnai dėstau Lietuvoje, stengiuosi keliskart per metus atvežti solinę programą, patarti Lietuvos koncertų ir konkursų organizatoriams, padedu atlikėjams iš Lietuvos surengti koncertus Vokietijoje“, – teigia menininkas, jau gruodžio mėnesį koncertuosiantis įvairiuose Lietuvos miestuose. Be to, jis kartu su dviem bendražygiais – smuikininke Dalia Dėdinskaite ir violončelininku Glebu Pyšniaku – keliauja po pasaulį su lietuviškos kamerinės muzikos programa „Window to Lithuania“.

November 08, 2015

„Rizikuoju būti išjuoktas dėl „savotiško“ požiūrio į klasiką, bet manau, kad reikia lavinti įvairų publikos skonį. Lietuviai turi žinoti, kad rengiami ir tokie koncertai. Negana to, jie sutraukia pilnutėles sales“, – kalbėjo pianistas Gintaras Januševičius, laimėjęs muzikinę dvikovą bokso ringe. Praėjusią savaitę Gintaras iškovojo turbūt neįprasčiausią savo karjeroje pergalę. Jis bokso ringe 10-ties raundų muzikinėje dvikovoje sutriuškino korejiečių kilmės pianistę Ming. Populiarus Vokietijoje koncertų formatas „KlassikBattle“ pirmą kartą atkeliavo į Hanoverį, kuriame reziduoja G. Januševičius. Šio formato įkvepėja – klasikos, džiazo ir tarpžanrinių projektų atlikėja Ming – garsėja netradiciniu požiūriu į klasikos koncertus. Jos sumanytas formatas atrodo taip: pianistai groja bokso ringe kovodami 10-tyje muzikinių raundų.
 

September 23, 2015

Tie, kurie nelaukdami pasiūlymų patys imasi donkichotiškų projektų, niekada nepralaimi. Matyt, tokia filosofija įkvepia violončelininką Glebą Pyšniaką ir smuikininkę Dalią Dėdinskaitę užsimoti gigantiškiems darbams. Praėjusį gruodį šie Austrijoje gyvenantys atlikėjai pakvietė jaunuosius Lietuvos stygininkus į Nacionalinį forumą Vilniuje, o šią savaitę koncertais su pianistu Gintaru Januševičiumi Prahos rotušėje ir Budapešto Bartoko salėje pradėjo pasaulinę turnė. Trijulę subūrė idėja išleisti rinktinių lietuviškų kūrinių smuikui, violončelei ir fortepijonui albumą ir pristatyti jį užsienio bei Lietuvos scenose. Iki kovo mėnesio šią muziką išgirs Niujorko, Vašingtono, Romos, Stokholmo, Maskvos, Sankt Peterburgo, Kijevo, Odesos, Hanoverio publika. Trio koncertai skiriami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms ir rengiami kartu su Lietuvos ambasadomis užsienyje.

September 13, 2015

Rugsėjo 21 d. koncertu Naujojoje Prahos rotušėje prasidės šešis mėnesius truksiantis pasaulinis turas, kurio metu smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Gintaras Januševičius įvairių šalių publikai pristatys lietuviškos kamerinės muzikos programą „Langas į Lietuvą“. Iki vasario mėnesio pabaigos ją išgirs Niujorko, Vašingtono, Romos, Stokholmo, Budapešto, Maskvos, Sankt Peterburgo, Kijevo, Odesos, Hanoverio ir kitų miestų publikos, o į Vilnių bei Klaipėdą atlikėjų trio užsuks žiemos viduryje. Kompaktinė plokštelė „Langas į Lietuvą“ pasirodys jau šią savaitę. Atlikėjai savo projektą skiria 25-osioms Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti.

 

January 05, 2015

Ką gali žmonėms duoti klasikinė muzika 3D technologijų amžiuje, kai visi pojūčiai pasotinami kitokiais būdais? „Labai daug“, – įsitikinęs Vokietijoje gyvenantis 29 metų pianistas Gintaras Januševičius. Nuo 2004-ųjų Hanoveryje įsikūręs G.Januševičius septynerius iš dešimties metų atidavė švietėjiškai veiklai – lietuvis rengia šiame mieste populiarų koncertų ciklą „Plathner's Eleven“. Prieš metus jis įsteigė ir unikalią Vokietijoje Hanoverio talentų biržą – ji koncertų rengėjams tiekia jaunus talentus.

November 15, 2014

„Nuo pat metų pradžios esu toks laimingas: viskas sekasi, viskas patinka! Kodėl nežaižaruoti emocijomis ir scenoje? Aš – artistas, mėgstu groti kūrinius, kurie atspindi mano vidines būsenas“, – švytėdamas kalbėjo 29 metų pianistas Gintaras Januševičius. Lapkričio 14-osios vakarą Vilniaus kongresų rūmuose jis atliko su Juliaus Geniušo diriguojamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru emocijomis kunkuliuojantį Aramo Chačaturiano Fortepijono koncertą.
 

August 29, 2014

Hanoveryje dešimtmetį gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius savo rečitaliu Kristupo festivalyje atvėrė „Rusišką brangenybių dėžutę“. Dabar, kai kone kiekvienas rusiškos kultūros pristatymas Lietuvoje sutinkamas bandant įžvelgti slaptas rengėjų užmačias, iš Vokietijos atvyksta trečiąją dešimtį bebaigiantis garbiniuotas lietuvis ir įkvėptai pagroja žymių Rusijos kompozitorių bei Vakarų klasikų, rašiusių rusiškais motyvais, kūrinių programą. Tiesa, iškalbingai ją užbaigia itin dramatiškai nuskambėjusiais „Karžygių vartais Kijeve“ iš Modesto Musorgskio „Parodos paveikslėlių“.

November 30, 2013

Nusivylęs klasikinės muzikos konkursais, kuriuose svarbiausias kriterijus – ar muzikantas groja „pagal taisykles“, Vokietijoje gyvenantis lietuvis pianistas Gintaras Januševičius pasiūlė alternatyvą – „Hanoverio muzikos talentų biržą“. Šiame konkurse muzikantus vertino ne profesorių komisija, o publika ir būsimi jų koncertų organizatoriai. Lapkričio viduryje įvykusi pirmoji „Birža“ tapo svarbiu įvykiu Vokietijos klasikinės muzikos pasaulyje.

 

November 29, 2013

Nei pirmųjų vietų, nei pralaimėjusiųjų, o vietoj diplomų – kvietimai koncertuoti. Tokią alternatyvą tradiciniams muzikos konkursams pasiūlė Vokietijoje gyvenantis lietuvių pianistas Gintaras Januševičius. 28 metų G.Januševičiaus kartu su Žemutinės Saksonijos fondu „Klassik in der Klinik“ surengta pirmoji Hanoverio talentų birža sulaukė didelio atgarsio Vokietijoje, rašo dienraštis "Lietuvos rytas". Ji atvėrė koncertų rengėjams ir muzikantams akis, kaip išspręsti aštrėjančią muzikos gyvenimo problemą.

May 03, 2010

Pirmą kartą Wernigerode (Vokietija) vykusiame pianistų konkurse "Neue Stern" Gintaras Januševičius laimėjo antrąją vietą. Iš 135 preliminaraus turo dalyvių komisija atrinko 40 pianistų nuo 16 iki 40 metų iš įvairių pasaulio šalių, kurie varžėsi 04.28-05.02 dienomis trijų turų maratone. Šį kartą premijas pasidalino Gruzijos pianistė Tamara Beraia (1 vieta), Lietuvis Gintaras Januševičius (2 vieta) ir pianistas iš Rusijos Jevgenijus Čerepanovas (3 vieta) .

 

March 08, 2010

Dvidešimt penkerių metų pianistas Gintaras Januševičius Italijoje vykusiame pianistų konkurse "Città di Pinerolo" laimėjo antrąją vietą ir specialų prizą už geriausią Ludwigo van Beethoveno sonatos interpretaciją. Konkurse dalyvavo 77 pianistai iš Rusijos, Kinijos, Japonijos, JAV, Australijos, Prancūzijos ir kitų šalių.Į finalą tarptautinė komisija atrinko 5 atlikėjus iš Rusijos, Italijos, Vokietijos ir Lietuvos.

 

May 30, 2004

Jaunas lietuvių pianistas Gintaras Januševičius pateko į Monrealio tarptautinio pianistų konkurso finalą. Pirmadienį Monrealio Vilfrido Peletjė salėje lietuvių muzikas atliks finalinį konkurso kūrinį - Volfgango Amadėjaus Mocarto Koncertą Nr. 23.

 

Please reload

  • Facebook Black Round
  • YouTube - Black Circle
  • Twitter Black Round
  • Instagram - Black Circle

© 2018 by GINTARAS JANUŠEVIČIUS